Pozycjonowanie w YouTube. Skuteczny video marketing.

W poprzedniej lekcji dowiedziałeś się jak można szybko dobrać temat skutecznej przynęty, czyli Lead Magnetu dla wybranych fraz kluczowych. Taki kontent zapewni ci wysoką pozycję w Google. Ale SEO to nie tylko Google, ale również pozycjonowanie w YouTube, który jest drugą największą wyszukiwarką na świecie. W tej lekcji dowiesz się jak szybko przeprowadzić analizę, która wskaże Ci, które tematy są najbardziej popularne i najbardziej aktualne w Twojej niszy rynkowej. To zaś pozwoli Ci szybko wdrożyć skuteczny video marketing, który zapewni Ci dodatkowy ruch organiczny.

Znajdowanie najlepszej konkurencji na YouTube.

Z wcześniejszych lekcji być może pamiętasz, że analiza konkurencji na frazę „henna do włosów” pokazała, że znaczny ruch organiczny generowany jest z serwisu YouTube. Warto więc przechwycić część tego ruchu, a do tego właśnie służy pozycjonowanie w YouTube. Aby zacząć prowadzić skuteczny video marketing, przyjrzyj się Twojej konkurencji i spróbuj skopiować to, co działa.

Zacznij od wpisania w pasek wyszukiwarki YouTube Twojej frazy kluczowej. W naszym przypadku będzie to „henna do włosów„. Następnie kliknij w ikonę „Otwórz filtry wyszukiwania„. Powinieneś uzyskać taki mniej więcej wynik:

 

Pozycjonowanie w YouTube. Skuteczny video marketing.

 

Żeby zrealizować skuteczne pozycjonowanie na YouTube, interesują nas nie tyle same filmy, ale przede wszystkim znalezienie najlepszej konkurencji. Wybieramy więc filtr Kanał i uzyskujemy taki wynik:

Teraz wśród kanałów wyszukujemy ten, który najbardziej wyróżnia się popularnością i rzeczywiście zawiera treści związane z naszą frazą kluczową. W naszym przypadku znajdziesz łatwo dwa kanały mające ponad 100 tys. subskrypcji: Sylwia Gaczorek i WWWLOSY.PL.

Ten pierwszy jednak zajmuje się zupełnie inną tematyką. To WWWLOSY.PL jest tu naszą najlepszą konkurencją, naśladując którą chcemy prowadzić skuteczny video marketing.

 

Znajdowanie najlepszego kontentu pod pozycjonowanie w YouTube.

Przechodzimy do zakładki Wideo, żeby wyświetlić wszystkie filmy. Jest ich na tym kanale blisko 300. Naszym zadaniem jest teraz odnaleźć te, które:

  • odnoszą się do naszej frazy kluczowej „henna do włosów”,
  • cieszą się wyjątkową popularnością,
  • są możliwie najnowsze.

Żeby to zrealizować wykorzystujemy sortowanie. Na początek sortujemy po dacie dodania od najnowszych. Widać, że średnia miesięczna ilość wyświetleń filmów w tym kanale wynosi ok. 10 tys. – 15 tys.:

Teraz posortujemy wg popularności:

Znajdujemy tu filmy na temat henny, ale najnowszy ma 3 lata. Wracamy więc do sortowania od najnowszych i szukamy filmów o hennie. Można się tu posłużyć najprostszą wyszukiwarką Windowsa, czyli CTRL+F. Z najnowszych filmów o hennie najpopularniejszy to „Rozjaśniłam i pofarbowałam hennowane włosy! Co się stało?„, który ma 20 tys. wyświetleń w ciągu miesiąca.

Jest to najbardziej na czasie poszukiwany w YouTube kontent dotyczący naszej frazy kluczowej. Możesz więc teraz wykorzystać ten sam pomysł na stworzenie własnego kontentu, do przechwycenia ruchu organicznego z kanału YouTube.

Podsumowanie tej lekcji:

W tej lekcji dowiedziałeś się jak szybko można przeprowadzić bardzo prostą analizę, która wskaże Ci najbardziej popularne i najbardziej aktualne tematy dotyczące Twojej frazy kluczowej w serwisie YouTube  . Dzięki temu możesz teraz zrealizować skuteczny video marketing, który zapewni Ci ruch organiczny. W kolejnej lekcji natomiast poznasz, jak można podejrzeć na co, i jak skutecznie promuje się Twoja konkurencja.

Zapraszam Cię do kolejnej lekcji!